E-mail: info@evaklimesova.cz Telefon: +420 731 512 948


{ Doprovázení }

Doprovázení při ztrátě dítěte

Ztratit kohokoli je těžké. Ztratit své dítě je nepředstavitelné. Dokud se to nestane. Perinatální ztráta je ztráta dítěte v období před narozením, při porodu a krátce po něm. Rodiče v tomto období prožívají velký žal, neustále myslí na své zemřelé dítě. Doba, po kterou se rodiče vyrovnávají s úmrtím svého dítěte, je různě dlouhá, měla by ale po nějaké době skončit. Ačkoli rodiče na své dítě nezapomenou nikdy, jsou schopni žít dál své životy. V období ztráty prožívají rodiče ochromení bolestí, úzkost a také pocit, že jsou na vše úplně sami. Existují různé způsoby, jak rodičům se zvládáním žalu pomoci a také jak zmírnit riziko komplikovaného zármutku.

1. fáze
šok

2. fáze
hněv

3. fáze
deprese

4. fáze
přijetíNechte se doprovodit

PAS Postabortivní syndrom

Bude doplněno

Ceník

První 3 sezení na téma ztráta miminka jsou zdarma Za tuto službu platíte až po 3 sezeních, která jsou zdarma, poté 500 Kč za 50 minut.

Způsoby rozloučení V dnešní době už porodnice (ne všechny) podporují, aby se rodiče mohli rozloučit se svým miminkem právě tak, jak je jim to příjemné. V porodnici si můžete udělat otisk nožičky, ustříhnout pramínek vlásků, fotit se… K domácím rituálům přistupují rodiče třeba s větším odstupem po návratu z porodnice, tvoří, malují, vytvářejí album svého miminka, uspořádají večeři pro širší příbuzenstvo, aby společně prožili loučení a truchlení. Každému vyhovuje něco jiného. Je důležité se nenechat do ničeho nutit.

Upomínkové předměty: Otisk nožičky, pramínek vlásků, fotografie, dečka, ve které bylo miminko zabalené apod.